Keskinoğlu

Sektör : Et ve Et Ürünleri Bölge : İstanbul

Keskinoğlu bir markadan çok bir tavukçuluk sanayi imparatorluğudur. 1963 yılında başlayan tavukçuluk hikayesi, bir adamın ve çocuklarının hayalleri ve çalışma azmi sayesinde bugün dev bir entegre tesisi haline gelmiştir. Türkiye’de ilk ve tek olan tam entegre tavukçuluk tesisleri, 3500 kişiye istihdam sağlamaktadır. Tesislerinde yem, yumurta kartonu, kafes, gübre ve tavuk üretimi yapılmaktadır. Tavuk etini ve yumurtayı işleyerek pek çok ürüne dönüştüren dev tesislere sahiptir. Ürettiği ürünler ülke içinde her noktada satılmakta olduğu gibi 15 ülkeye de ihracat yapmaktadır.

 

Sahibi Kimdir?

İsmail Keskinoğlu çocukları ile birlikte, 1963 yılında kurduğu minyatür tavuk çiftliğinde yumurta ticareti ile başlamıştır. Dramalı İsmail, kendi yaptığı kuluçka makinesi ile civciv üretimini de faaliyetlerine eklemiştir. İlerleyen yıllarda kafes tavukçuluğu ve kafes üretimi alanlarına geçmiştir. Üretim alanları genişledikçe faaliyet alanları da artmıştır. Bugün tavukların besleneceği yeminin üretiminden başlayıp tavuk gübresi işleme tesisine kadar, tavukçuluk sektöründeki tüm alanlarda faaliyet gösteren dev bir entegre tesis haline gelmiştir.

Tesisleri Nerededir?

Markanın tesisleri, tarım ve hayvancılığa verimli toprakları ile bilinen, Manisa’nın Akhisar ilçesindedir.

Üretim Politikaları

Her şeyden önce mutlu çalışan ve kaliteli üretim arasındaki bağlantının ne kadar kuvvetli olduğunun bilincinde olan marka, bu doğrultuda her daim çalışanlarının eğitimine ve haklarına önem vermiştir. Markanın üretim politikaları gereği, kaliteli ürünlerin her tüketicinin hakkı olduğundan hareketle hijyenik ortamda üretilen sağlıklı ürünleri piyasaya makul fiyatlarla sunmaktadır.
Yem için kullanacağı hammaddenin tarladan itibaren takibini gerçekleştirmektedir. Uluslararası ve ulusal standartlara uygun olan kalite sistemini teknoloji ile devamlı surette geliştirmektedir. Gerek ürün gerekse işletme konusunda yasal mevzuatlara uymaktadır. Çevre dostu üretim modellerini ve teknolojilerini kullanmaktadır.

Sertifikalar

Üretmiş olduğu ürünlerle ilgili TSE belgesi gereklerini yerine getirmiş olan marka Helal sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. GİMDES helal sertifikasının yanında, İTU İYİ Tarım uygulamaları sertifikasına da sahiptir. Gübre üretiminde de kendi ürün tescili ve lisans sertifikalarını almıştır.

Eğitime Destek

Eğitim ve Keskinoğlu, ayrılmaz bir bütün olmakla kalmamış, yaptırdığı okullarla örgün eğitimin her kademesinde MEB ile ortak çalışmalar yapmıştır. Okullara yaptırdığı laboratuvarlar, spor salonları ve teknoloji sınıflarının yanında 150’den fazla öğrenciye burs vermektedir. Ayrıca üniversitelerde uyguladığı staj programlarıyla pek çok öğrenciye de iş imkanı sağlamaktadır.
Keskinoğlu, tesislerinde yapısal hijyenik koşulların sağlanmasında Vibroser ürün ve hizmetlerini tercih etmiştir.